Gemeentebelangen winnaar

Geplaatst door redactiezf op 04/03, 00:48 uur.

LEMMER Gemeentebelangen is als grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 3 maart uit de bus gekomen. In de gemeente Lemsterland komt de partij uit op zo goed als zeker 4 zetels.

D66 keert terug en komt met een zetel in de raad. De NCPN komt vermoedelijk 4 stemmen te kort om een restzetel te pakken en die gaat naar het CDA. De uitslagenavond in het gemeentekantoor in Lemmer verliep woensdagavond uitermate spannend.

Lijsttrekker van Gemeentebelangen Johannes van der Pal had deze uitslag niet verwacht. Hij vreesde dat zijn partij onder zou sneeuwen door de landelijke politiek. Blijdschap bij de VVD, vanwege ruime handhaving, en ook de ChristenUnie toonde zich bij monde van Haaije de Jong content met het zetelbehoud. Enige teleurstelling bij de PvdA en voor Roel Kingma geen wethouderschap, maarwel tijd om een lang verwachte scriptie schrijven.

De verwachte zetelverdeling is:

PvdA 2 (waren er 3): CDA 3 (3); NCPN 2 (3); Gemeentebelangen 4 (3); VVD 2 (2); CU 1 (1)en D66 1 (0).

In totaal werden er in Lemsterland 5.992 stemmen uitgebracht en het opkomstpercentage kwam daarmee uit op 57,50 procent. 

Zie ook elders op deze site en de Zuid-Frieslaand van woensdag 10 maart. 

Categorieën: redactiezf , Politiek
Waardering van dit artikel:
  • 0.0/5 sterren
(0 beoordelingen)

Reacties (1)

Plaats een reactie

Hulde aan degenen die gisteren gebruik hebben gemaakt van hun democratisch recht om te gaan stemmen.

Berto G. Fijn van Draat
VVD Lemsterland

Geplaatst door qanda op 04/03 15:47

Je bent niet ingelogd. Klik hier om in te loggen en hier om je te registreren, of plaats meteen je reactie: (door te registreren kan je zelf ook nieuws, foto's, foto albums en video's plaatsen)

Je kunt geen HTML-codes gebruiken in je reactie.

captcha
Naar boven
stats